Kasza gryczana z zielonym grochem i brokułem

zielony-groch-kasza-gryczana-dieta-antyrakowaIm więcej zielonego przewija się przez wasz talerz tym bardzie zdrowy i odporny na czynnki rakotwórcze staje się nasze ciało. Warto sięgać jak najczęściej po brokuła. Nowiścią w przepisach jest tutaj groch zielony. Ja wybrałam wersję bio – połówki grochu, który nie wymaga wcześniejszego długiego namaczania. Kasze gryczaną niepaloną wybrałam jako komponent uzupełniający, gdyz rozsmakowałam się w niej i jestem w jej smaku absolutnie zakochana. Całość dość dobrze się komponuje i jest mocno odżywcza. Na pewno po tym daniu nie chce się już jeść. Groch zielony jest źródłem antyoksydantów (witaminy A, C, K oraz kwas foliowy) zwalczających wolne rodniki, co za tym idzie działa antyrakowo. Redukuje także poziom szkodliwego cholesterolu i pomaga pozbyć się zmian miażdżycowych, poprawiając wydajność naszego układu krążeniowego, co za tym idzie naszą sprawność oraz wchłanialność skladniktów odżywczych przez naczynia włosowate.

Składniki:

 • 3 łyzki kaszy gryczanej niepalonej (w wersji bio lub eko – bez chemikaliów oraz bogate w składniki odżywcze)
 • 1/4 glówki brokuła
 • 3 łyżki zielonego grochu – połówki
 • 2 ząbki czosnku świeżego
 • 2 łyżeczki ziaren sezamu (niełuskany)
 • 1 łyżeczka oleju lnianego, lub oliwy z oliwek
 • przyprawy: pieprz cayenne, świeża rozdrobniona bazylia

 1. Zielony groszek nastawiamy do gotowania na 35-40 min.
 2. Osobno nastawiamy niepaloną kaszę gryczaną na okolo 12 min.
 3. Brokuly najlepiej gotować możliwie najkrócej, gdyz pod wpływem temperatury tracą sowje właściwości lecznicze i poziom stężenia substancji antyrakowych.
 4. Wszystkie składniki mieszamy wspólnie w jednej miseczce
 5. Na koniec dodajemy sezam, zmiażdżony czosnek oraz przyprawy.
 6. Poleca się eksperymentować i dodawać pozostałe składniki według uznania. Na pewno nie zaszkodzi: świeża pietruszk, skruszone orzechy włoskie czy… no właśnie, dajmy się ponieść wyobraźni, jak najczęściej się da.

Pozdrawiamy Zespół: Dieta Antyrakowa .pl

Leave a Reply